Zabraknie dekoderów na święta w Cyfrze+ i N-ce?

Podobno Cyfra+ ma problemy z ilością dekoderów HD, które doskonale sprzedają się od chwili wprowadzenia nowych promocji. Z tego powodu dekoderów HD w tym roku może zabraknąć. N-ka też ma podobne problemy z dostarczaniem urządzeń - podaje serwis Satkurier.

Podobno zaczyna brakować dekoderów Philips HD PVR, które są oferowane w promocji na 10 miesięcy bez opłat - wcześniej koszt najmu wynosił 20 zł/mc. Nie lepiej jest z dekoderami Philips HD (bez dysku) - podaje serwis Satkurier .

Czy Cyfrze+ grozi brak dekoderów? Przewiduje się, iż do końca roku baza abonentów Cyfry+ wzrośnie do 1,3 miliona abonentów, a bardzo możliwe, że liczba ta zostanie znacznie przekroczona.

Aktualnie platforma nie informuje oficjalnie o braku dedykowanych dekoderów. Możliwe więc, że sytuacja wróci do normy i operator zamówi, bądź już zamówił nowe dekodery - spekuluje Satkurier.

Przy okazji tematu Cyfry+ pojawiły się też informacje, że w konkurencji, telewizji N, też brakuje nbox HD recorderów. Tylko, że w tym przypadku zawiniły strajki w ....Tajlandii. Spowodowały one logistyczne problemy z terminową dostawą recorderów do Polski. N na razie ma wydawać zwykłe nboxy z kuponami, które abonent w 2009 roku wymieni na czarnego nbox recordera. - podsumowuje Satkurier.