Sfora - wiadomości z o2 na poważnie

Zadaniem Sfora.pl jest zebranie w jednym miejscu wszystkich wadomości z polskich i zagranicznych serwisów informacyjnych - wyjaśniają twórcy witryny. Będzie to agregator, który ma zastąpić dotychczasowe wiadomości portalu o2.pl i będzie działać na zasadzie podobnej jak polski Wykop.

- Wychodzimy naprzeciw internautom, którzy nie chcą tracić swojego czasu na przeglądanie dziesiątek stron, ale jednocześnie chcą mieć pewność, że nie umknęła im żadna ważna informacja. - informują przedstawiciele o2.pl/

 

Sfora.pl - Strona główna Zespół redakcyjny Sfora.pl śledzi polskie i zagraniczne serwisy informacyjne. Materiały w serwisie posiadają odsyłacze do stron zewnętrznych, poruszających opisany temat, dzięki czemu Sfora ma pełnić również funkcję agregatora newsów.

 

- Serwisy informacyjne, biorąc kurs na rozrywkę, odepchnęły konsumenta poważnej informacji. Alternatywą dla portali stały się witryny w rodzaju TVN24.pl i Tok.FM oraz wortale ekonomiczne, łączące news gospodarczy z politycznym. Do tej grupy serwisów, nastawionych tylko na informację, chcemy dołączyć się ze Sforą - mówi Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

 

Część strony głównej projektu twórcy Sfory oddają we władanie czytelnikom. Będa oni mogli, podobnie jak w Wykop.pl czy Digg.com, dodawać do serwisu linki do ciekawych ich zdaniem artykułów, materiałów wideo i zdjęć. Także czytelnicy Sfory, głosując na zgłoszone propozycje zadecydują, które z nich pojawią się w wydzielonej kolumnie na stronie Sfora.pl.

 

Więcej na ten temat >>