Cowon: 55 godzin słuchania muzyki

Odtwarzacz multimedialny z panelem dotykowym i sensorem wykrywającym orientację obrazu zapowiedziała firma Cowon.

Odtwarzacz multimedialny Cowon S9Cowon S9 to przenośny odtwarzacz multimedialny z 3,3-calowym, pojemnościowym panelem dotykowym AMOLED. Wyświetlacz generuje obraz o rozdzielczości 480 x 272 pikseli z paletą 16 milionów kolorów. Interfejs użytkownika wsparto systemem G-Sensor, który dostosowuje orientację obrazu w zależności od położenia odtwarzacza.

 

W urządzeniu zastosowano technologię dźwięku BBE+, która ma pomóc generować głębsze i bardziej naturalne brzmienie. Cowon S9 odtwarza pliki muzyczne w formatach mp3, wma, ogg, flac, wav, ape, wideo w formatach avi, wmv, oraz pliki flash . Odtwarzacz posiada także wyjście telewizyjne.

 

Opisywany gadżet umożliwia odbiór radia FM, przeglądanie zdjęć, plików tekstowych, nagrywanie za pomocą dyktafonu oraz transmisję danych za pośrednictwem bluetooth . Producent twierdzi, iż Cowon S9 pozwoli na ciągłe odtwarzanie muzyki do 55 godzin lub 11 godzin wideo.

 

Sugerowane ceny detaliczne w Polsce to 849zł (za wersję 4GB pamięci), 999zl (8GB) i 1199 zł (16GB). Urządzenie ma zadebiutować w Polsce w połowie stycznia 2009 roku. Dystrybutorem odtwarzaczy Cowon w Polsce firma MIP.

 

Więcej na ten temat >>