Szopkę i pasterkę obejrzysz w "komórce"

Wirtualna możliwość uczestnictwa w pasterce oraz uroczystościach świąt Bożego Narodzenia zostanie udostępniona posiadaczom telefonów komórkowych.

Przekaz dla użytkowników telefonów komórkowych realizowany będzie w oparciu o otwartą platformę internetowej mobilnej telewizji interaktywnej mobiTV iTTv .

 

W tym roku w telefonach komórkowych dostępne będą dwie transmisje pasterki i nabożeństw bożonarodzeniowych - z Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie oraz z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opolu Lubelskim.

 

Na co dzień do odbioru mobilnego używany jest webserwer IP, który umożliwia odbiór transmisji bezpośrednio przez telefony komórkowe . Mobilne transmisje uroczystości religijnych oraz nabożeństw świątecznych, ze względu na dużo większą oglądalność, realizowane mają być w oparciu o specjalne serwery multimediów strumieniowych.

 

Odbiór transmisji Pasterki z kościołów w Lublinie oraz Opolu Lubelskim ma być możliwy nie tylko przez posiadaczy telefonów 3G, ale również 2,5G, czyli z poziomu modeli telefonów z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi. Dla użytkowników starszych urządzeń organizatorzy przewidzieli poklatkowy przekaz samego obrazu.

 

Pasterkę będzie można obejrzeć za pośrednictwem serwisów: wap.sercanie.ittv.pl i wap.rendar.ittv.pl oraz na ekranach monitorów przez www.ittv.pl i www.rendar.pl/pasterka .

 

Więcej na ten temat >>