Życzenia za grosze

Nawet najwięksi konserwatyści coraz częściej składają życzenia telefonicznie lub wysyłając SMS-a. Jak złożyć życzenia licznej rodzinie i znajomym, wydając przy tym najmniej pieniędzy?

W tym roku żaden z operatorów telefonii komórkowej nie przygotował specjalnej promocji świątecznej związanej z tańszymi SMS-ami czy rozmowami. Skupili się oni raczej na specjalnych ofertach nowych modeli telefonów czy prezentach dodawanych do abonamentów. Jednak nawet standardowe cenniki zawierają znaczne nieraz różnice, którym warto bliżej się przyjrzeć i wyciągnąć z nich wnioski na nadchodzące miesiące.

 

Przed świętami posiadacze komórek na abonament oraz właściciele niektórych telefonów typu pre-paid mogli zdecydować się na wymianę swoich punktów lojalnościowych na pakiety SMS-ów lub minuty rozmów.

 

Wybrane oferty dostępne w ramach programów lojalnościowych - Źródło: Money.plUżytkownicy większości telefonów pre-paid mogli natomiast wykupić pakiety promocyjne. Przy tego rodzaju ofertach szczególną uwagę należy jednak zwracać na ich zasięg - zazwyczaj operatorzy umożliwiają wykorzystanie pakietów wyłącznie w obrębie własnej sieci, czasami tylko dodając możliwość tańszego dzwonienia na telefony stacjonarne.

 

Wybrane oferty dostępne w ramach pre-paid - Źródło: Money.plNajbardziej aktywni w tym roku w trakcie świątecznych promocji okazali się operatorzy internetowi , rywalizujący ze sobą zaciekle już od początku grudnia. Okres obniżek cen zainaugurował MyFon.pl, oferując dzwonienie na polskie numery stacjonarne już za 3,6 grosza za minutę. W trakcie świąt (24-26 grudnia) operator przygotował specjalną ofertę na połączenia zagraniczne - minuta już za 6 groszy.

 

Z kolejnymi promocjami wystąpił operator AleKontakt, który za doładowanie na kwotę 10 złotych umożliwił w czasie świąt dzwonienie bez ograniczeń na wszystkie numery stacjonarne w USA, Kanadzie i krajach unijnych. Najkorzystniejszą ofertę przygotowało jednak Gadu-Gadu , które każdemu swojemu użytkownikowi ze stażem dłuższym niż miesiąc w dniach 23-26 grudnia umożliwiło wykonywanie całkowicie bezpłatnych telefonów na numery stacjonarne w Polsce i Europie.

 

Wybrane świąteczne oferty operatorów telefonii internetowej VoIP - Źródło: Money.plWarto przypomnieć, że w ubiegłym roku w okresie świąt Polacy wysłali do siebie w sumie 900 mln SMS-ów z życzeniami, z czego aż 400 mln przesłano w Wigilię. Można podejrzewać, że również w tym roku wysłano rekordową liczbę wiadomości, zwłaszcza że aż połowa Polaków deklarowała przed świętami, że właśnie za pośrednictwem telefonu planuje życzyć swoim bliskim wszystkiego najlepszego.

 

Więcej na ten temat >>