Cyberbezpieczeństwo jako źródło zysków dla amerykańskich firm zbrojeniowych

Lockheed Martin i jego konkurent Boeing, dwie największe firmy zbrojeniowe świata przygotowują się na przejęcie znacznych udziałów w rynku cyberbezpieczeństwa. Według szacunków analityków rynek ten może w najbliższym roku odnotować wzrost wartości z 7,4 do 11 miliardów dolarów.

Informuje o tym agencja Bloomberg. Jak głosi komunikat, obie firmy w tym celu powołały do życia specjalne wydziały w ramach swoich struktur. Boeing w sierpniu uruchomił nowy dział pod nazwą Cyber Solutions, Lockheed dołączył do niego w październiku.

Poważne zagrożenie atakami z cyberprzestrzeni jest w USA postrzegane jako jak groźba bardzo realna. Dlatego też już od kilku lat trwają prace nad rozbudową systemów ochrony, które jednak nie są skuteczne, na co narzekała np. amerykańska Izba Obrachunkowa. Niedawno jedna z komisji zaleciła prezydentowi elektowi Barackowi Obamie stworzenie narodowej agencji ds. cyberprzestrzeni. Wiceprezes Lockheeda Linda Gooden wydaje się być przekonana co do tego, że Obama przystanie na te propozycje i poświęci więcej uwagi sprawom cyberbezpieczeństwa niż jego poprzednik.