Wikipedia zgromadziła ponad 6 mln dolarów

Fundacja Wikimedia podała, że dzięki zbiórce pieniędzy udało się jej zdobyć 6,2 miliona dolarów. Pieniądze te pozwolą Wikipedii na dalszy rok działalności.

Wikipedia dziękuje internautom za datki - Źródło: Wikipedia.comZnacząca część tej sumy wpłynęła na konto Fundacji po apelu założyciela Wikipedii . Po pojawieniu się tej prośby w internecie w ciągu ośmiu dni 50 tysięcy ofiarodawców przesłało w sumie 2 miliony dolarów. W sumie całkowita liczba osób, które wsparły działalność Fundacji Wikimedia , wyniosła ponad 125 tysięcy.

 

Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawienie oprogramowania wykorzystywanego w Wikipedii. Część ze zgromadzonej kwoty wydana zostanie również na serwery. Są to wydatki niezbędne w obliczu faktu, że encyklopedia internetowa znajduje się stale w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych stron na całym świecie.

 

Dwa lata temu Fundacji udało się uzyskać 1,3 miliona dolarów na swoją działalność. W ubiegłym roku zbiórka internetowa przyniosła już 2,2 miliona dolarów. Dodatkowo w marcu 2008 roku Wikimedia uzyskała 3 mln dolarów od Fundacji Alfreda P. Sloana. Kwota ta będzie otrzymywana w rocznych ratach o wysokości 1 mln dolarów.

 

W podziękowaniu zamieszczonym na stronie Fundacji Wikimedia Jimmy Wales napisał: "udowodniliście, że Wikipedia jest dla was ważna i że popieracie naszą misję dostarczania wiedzy bez opłat czy reklam".

 

 

Więcej na ten temat >>