CES 2009: LCD Panasonic Viera zintegrowany z odtwarzaczem iPod

Panasonic zaprezentował nową linię telewizorów VIERA X1 LCD, które posiadają zintegrowany system iPod Entertainment Kit. Te superpłaskie panele będą dostępne w różnych rozmiarach: 19-calowy TC-L19X1, 26-calowy TC-L26X1, 32-calowy TC-L32X1 i 37-calowy TC-L37X1.

Każdy z modeli został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną zewnętrzną stację dokującą do iPoda, która pozwoli cieszyć się użytkownikom muzyką, video i zdjęciami nagranymi na odtwarzacz na ekranie odbiorników. W odróżnieniu od innych stacji dokujących dedykowanych iPod, VIERA X1 i technologia Panasonic VIERA Link pozwalają na sterowanie odtwarzaczem przy pomocy pilota telewizyjnego.

Podłącz iPoda do TV VIERA

Gdy odtwarzacz iPod zostanie zadokowany przez użytkownika w stacji jednego z modeli nowej serii telewizorów VIERA X1 , użytkownik wybiera z menu opcję "VIERA Tools" i ikonę iPod. Po akceptacji wyboru można swobodnie odtwarzać dane z iPod na ekranie telewizora. Zintegrowane z odtwarzaczem menu pozwala selekcjonować np. muzyczne pliki wg artysty, tytułu piosenki czy albumu. Podobne możliwości zarządzania danymi oferuje wybór plików video czy podcastów.

- Panasonic zintegrował swoje telewizory serii X1 z odtwarzaczem iPod, aby rozszerzyć swoją ofertę o produkt, który może zwiększyć zainteresowanie potencjalnych użytkowników i zapewnić im jeszcze większy komfort i integrację elektroniki, której używa - powiedział Bob Perry z Panasonic Consumer Electronics Company.

Czytaj więcej o CES 2009 .