Przenośny odtwarzacz Panasonic Blu-ray DMP-BD15 na CES 2009

Panasonic przedstawił na targach CES 2009 pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz Blu-Ray DMP-BD15 . 8.9-calowy ekran WSVGA LCD został połączony z unikalnymi funkcjami VIERA CAST, która daje dostęp do interaktywnych funkcji BD Live.

DMP-BD15 jest połączeniem wszystkich unikalnych technologii, którymi do tej pory dysponowały odtwarzacze stacjonarne. Jakość obrazu na najwyższym poziomie zapewnia kombinacja technologii P4HD i PHL Reference Chroma Processor Plus opracowanych w Panasonic Hollywood Laboratory. Rozwiązania te dopełnia konwersja obrazu do 1080p.

- Jako pionier w opracowaniu formatu DVD i Blu-Ray, Panasonic od zawsze był firmą, która oddawała w ręce konsumentów rewolucyjną elektronikę użytkową. Panasonic był pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek przenośne DVD oraz odtwarzacz Blu-ray z funkcją Bonus View i BD Live - powiedział Richard Simone, Dyrektor Panasonic Entertainment Group. - Blu-ray z rozdzielczością 1080p w zestawie z telewizorem Full HD stanowił przeniesienie z kina wysokiej jakości obrazu i dźwięku do domowych salonów. Obecnie, wraz z zaprezentowaniem pierwszego przenośnego odtwarzacza BD, przyjemność oglądania filmów w pełnej rozdzielczości może również z nami podróżować".

PHL Reference Chroma Processor Plus

PHL Reference Chroma Processor Plus to wysokiej jakości procesor obrazu, który przetwarza precyzyjnie każdy piksel sygnału video z płyty Blu-Ray w pionie. Reprodukuje kolory z dokładnością dwa razy większą niż tradycyjne systemy, co w rezultacie daje efekt ostrych kolorów. W celu zwiększenia jakości Panasonic opracował nową technologię 4:4:4, która również przetwarza pionowe piksele obrazu, komplementarnie do poziomych, co w konsekwencji daje efekt obrazu widzianego w naturalny sposób i potęguje wrażenia z oglądanych filmów.

P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD)

P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) to kolejna technologia, która ma na celu podwyższenie jakości obrazu. P4HD przetwarza ponad 15 miliardów pikseli na sekundę i optymalizuje konwersję każdego z nich. Pozwala to na odtwarzanie progresywnego obrazu w sposób płynny, klarowny i wyraźny.

Duże możliwości

DMP-BD15 został wyposażony w baterię pracującą przez 3h. Dodatkowo, niezależnie od jego mobilności, użytkownicy mogą go podłączyć do telewizora HD poprzez kabel HDMI i używać jako odtwarzacza stacjonarnego. Może być on również podłączony do zestawu HD Audio i stanowić element zestawu kina domowego z możliwością odtwarzania dźwięku surround. DMP-BD15 oferuje możliwość podłączenia zestawu słuchawek, co jest niezwykle wygodne dla osób podróżujących z dziećmi samochodem. Odtwarzacz posiada slot na karty SD, co ułatwia odtwarzanie zdjęć czy filmów nagranych kamerą.

W 2009 roku, cała linia odtwarzaczy Blu-Ray Panasonika posiada funkcję Viera Cast. Aplikacja ta umożliwia użytkownikom dostęp do wybranych, internetowych serwisów takich jak np. Amazon, YouTube; Google Picasa Web Album; Bloomberg czy np. kanałów pogodowych.

Czytaj więcej o CES 2009 .