Lokowanie oszczędności poprzez aukcje online

Inwestowanie oszczędności na lokatach bankowych ma umożliwić nowa platforma aukcyjna AukcjeLokat.pl.

AukcjeLokat.pl - Strona główna Serwis udostępnia dwa modele licytacji. Pierwszy to aukcje otwierane przez użytkowników platformy, którzy podają kwotę i rodzaj lokaty. Banki składają oferty zawierające wysokość oprocentowania i sposób kapitalizacji odsetek. Jeśli użytkownik wybierze jedną z ofert aukcyjnych, zamyka licytację i zakłada lokatę według procedury określonej przez bank.

 

Drugi system to aukcje banków, które wystawiają do licytacji określone pule pieniędzy, podając termin lokaty i górną granicę oprocentowania. Użytkownicy licytują się między sobą, podając wysokość oprocentowania, którą chcą uzyskać za powierzenie bankowi ich pieniędzy, w wysokości równej lub w dół od określonej przez bank.

 

Po zakończeniu aukcji, bank przyjmuje oferty, zaczynając od tych z najmniejszym oprocentowaniem, aż do wyczerpania określonej puli pieniędzy.

 

W pierwszym miesiącu działalności w serwisie zarejestrowało się ok 1000 użytkowników, którzy otworzyli aukcje lokat o wartości ponad 15 mln zł - poinformowali przedstawiciele AukcjeLokat.pl

 

Więcej na ten temat >>