Unia Europejska: Do czego może zmusić Microsoft?

Unia Europejska rozważa zmuszenie Microsoftu do dystrybucji konkurencyjnych przeglądarek razem z Windows - podaje serwis Cnet.

Gigant z Redmond ujawnił więcej szczegółów na temat oświadczenia UE, zawierającego tezę, że dołączanie przeglądarki internetowej przez Microsoft do systemu Windows łamie prawo antymonopolowe - czytamy w serwisie Cnet .

Czytaj więcej o nowym Windows 7

Nowy Windows z wieloma przeglądarkami?

Microsoft stwierdził, że Unia Europejska rozważa zmuszenie producentów komputerów (OEM) do dołączania wielu przeglądarek internetowych do PC-tów z nowym Windows.

- Podczas gdy obecnie użytkownicy komputerów i producenci sprzętu OEM mogą bez problemu sami zainstalować na Windows przeglądarki jakie chcą, komisja rozważa zmuszenie Microsoftu i producentów OEM, by zobligować użytkowników do wymuszonego wyboru konkretnej przeglądarki - poinformował Microsoft. - Możemy być również zmuszeni do wyłączenia pewnych fragmentów kodu Internet Explorer, jeżeli użytkownik wybierze konkurencyjną przeglądarkę.

Kary dla Microsoft?

Microsoft zaznaczył również, że UE zamierza "nałożyć znaczące kary, oparte o sprzedaż systemów Windows w Unii Europejskiej". Firma ma dwa miesiące na odpowiedź w tej sprawie.

Gigant z Redmond dodał również, że jednocześnie może trwać dochodzenie w sprawie Office'a.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl