Find Any Film - wielka wyszukiwarka filmów uruchomiona

Brytyjskie stowarzyszenie UK Film Council uruchomiło wyszukiwarkę wszystkich filmów jakie kiedykolwiek ukazały się w Wielkiej Brytanii.

W serwisie Find Any Film każdy z 30 tysięcy filmów jakie ukazały się do tej pory na rynku brytyjskim. Oprócz zwykłego opisu filmu, znajdziemy również informacje o tym czy film jest wyświetlany w kinie lub na jakimś kanale telewizyjnym (a jeśli tak to w jakim) - podaje Guardian .

 

To nie wszystko. Do tego dochodzą informacje na jakich nośnikach (DVD, Blu-ray) można dany film kupić, lub pobrać legalnie z sieci - za darmo czy za opłatą. Gdy nie znajdziemy informacji w którejś z kategorii, istnieje możliwość zostawienia adresu email na który zostanie wysłana brakująca informacja, kiedy tylko pojawi się w serwisie.

Wszystko to, ma na celu ograniczenie piractwa, poprzez dystrybucję wiarygodnej i pewnej informacji w jaki prosty sposób możemy zobaczyć dany film w legalny sposób. Peter Buckingham, przewodniczący UK Film Council jest zdania, że już nie długo nie będziemy mogli wyobrazić sobie, jak wcześniej radziliśmy sobie bez takiej usługi.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl