Google i NASA uruchamiają uniwersytet Singularity, który ma rozwiązywać światowe problemy

NASA, Google i znane naukowe autorytety razem stworzyli zespół w celu powołania nowej szkoły o nazwie Singularity University, w którym będzie się pracować nad największymi wyzwaniami ludzkości. Nazwa uniwersytetu nawiązuje do idei osobliwości czyli okresu błyskawicznego postępu technologicznego.

Lista ludzi, którzy stoją za tą inicjatywą jest naprawdę imponująca. Dr. Ray Kurzweil (pisarz, technolog i futurysta), Dr. Peter Diamandis (XPRIZE), Pete Worden (szef NASA Ames), Dr. Robert Richards (współtwórca International Space University), Dr. Robert Richards (przewodniczący ISU), Dr. Michael Simpson i sponsorzy tacy jak Google. Singularity pozyskało też Salima Ismaila, oryginalnego twórcę z Yahoo - czytamy w serwisie TechCrunch .

Uniwersytet Singularity zamierza promować najbardziej obiecujących studentów na świecie i profesjonalistów w szerokim zakresie przełomowych technologii oraz prowadzenie badań w takich przedmiotach jak bioinformatyka, sieci internetowe, genetyka, prawo, zdrowie i wiele innych.

Innowacyjny sposób nauki w Singularity University

Pierwsze trzy tygodnie każdej sesji będą poświęcone stworzeniu podstaw dla zrozumienia zakresu wszystkich przedmiotów. W kolejnych trzech tygodniach będzie się sprawdzać jak każde z poszczególnych pól nauczania można połączyć np. możesz studiować, w jaki sposób drukarki 3D mogą być wykorzystane do budowy organów z komórek pierwotnych. Ostatnie trzy tygodnie nauki zostaną spędzone, próbując zastosować nabytą wiedzę w celu rozwiązania któregoś z realnych problemów na świecie.

Zajęcia będą w ośrodku NASA

Sesje będą prowadzone w NASA Ames Research Campus, blisko Mountain View, w Kalifornii. Niestety przestrzeń będzie bardzo ograniczona. Pierwsza klasa będzie miała około 30 studentów, na drugim roku ma być ich ok. setki. Nie będzie też tania. Czesne to ok. 25 tys. dolarów na każdego studenta. na szczęście będą przyznawane też stypendia.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>