Dyski Contellation i Constellation ES z 2 TB od Seagate

Seagate zapowiedział, że w 3 kwartale wprowadzi na rynek dwa nowe modele dysków twardych: Contellation i Constellation ES. Zwiększono w nich nie tylko pojemność, ale też prędkość zapisu i energooszczędność.

Dwa nowe modele dysków twardych: Constellation (2,5-calowy) i Contellation ES (3,5-calowy) mają mieć zwiększoną pojemność, i prędkość zapisu, przy jednoczesnym ograniczeniu poboru mocy. Jak podaje serwis cnet.com , Seagate oświadczył, że konsumpcja prądu została ograniczona o 54 proc.

Pierwszy z modeli, 2,5 calowy Constellation jest dostępny w 2 wersjach: 160 GB i 500 GB. Wykorzystano w nim interfejsy SATA2 (który zapewnia prędkość zapisu do 3Gbps) i nowe, SAS 2.0 (6Gbps).

Constellation ES, o średnicy 3,5 cala ma mieć zaś 3 wersje: 500GB, 1TB i 2 TB. Ten dysk też wykorzystuje interfejsy SATA2 i SAS 2.0.

Co prawda prędkość Constellation ES (7 200 rpm) ma być niższa od wcześniejszej rodziny Savvio (10 000 rpm), ale nowe napędy będą pierwszymi 3-5 calowymi dyskami o pojemności 2TB.

Zarówno Constellation jak i Constellation ES mają być dostępne w 3 kwartale tego roku. Cena produktów nie jest jeszcze znana.

Bądź na bieżąco z najnowszymi technologiami