Microsoft zaprasza na babskie pogaduchy

Jak twierdzi serwis Gannet News, panie, które zadeklarują się zorganizować u siebie w domu imprezę z Xboksem, na którą zaproszą swoje przyjaciółki, mogą otrzymać od Microsoftu bezpłatny pakiet imprezowy zawierający oprócz wybranych gier także pilota, trzymiesięczne członkostwo w Xbox Live oraz 1600 bonusowych punktów na zakupy online i popcorn nadający się do uprażenia w mikrofalówce.

Na początku roku Microsoft zakomunikował , że do tej pory nabywców znalazło - i to głównie wśród panów - 28 milionów konsoli Xbox 360. "Dlatego też, abyśmy mogli sprzedać kolejne 20 milionów, musimy poszukać sobie nowej publiczności" - wyjaśnia Heather Snavely, szefowa globalnego działu rozrywki interaktywnej w Microsofcie, w wywiadzie dla Cnet . Strategia, za pomocą której firma chce osiągnąć ten cel, ma różnić się od dotychczasowych sposobów działania.

Gry komputerowe i konsolowe są powszechnie uważane za hobby młodych mężczyzn. Jednakże już od kilku lat ten stereotyp nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Za sprawców tego, że coraz częściej także starsze osoby, kobiety i całe rodziny zabawiają się przed ekranem, uznawane są często konsole do gier takie jak Nintendo DS czy Wii, ale Xbox odgrywa w tym procesie mniejszą rolę.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>