Dzień Bezpiecznego Internetu z Panda Security

10 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Panda Security Polska przygotowała specjalną 3 miesięczną wersję programu Panda Antivirus Pro 2009. Mogą z niej skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy chcą bezpłatnie zabezpieczyć swój komputer.

Już po raz piąty obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Z roku na rok do akcji przyłącza się coraz więcej organizacji i firm, propagując bezpieczeństwo w Sieci. Panda Security Polska dla wszystkich użytkowników przygotowała bezpłatną 90-dniową wersję programu Panda Antivirus Pro 2009. Specjalna wersja programu dostępna jest pod tym adresem .

22 tys. nowych złośliwych programów każdego dnia

Według prognoz laboratorium Panda Security, w roku 2009 pojawi się więcej złośliwego oprogramowania niż w roku ubiegłym. W 2008 roku laboratorium Panda Security wykrywało średnio 35 tys. próbek każdego dnia, z czego aż 22 tys. stanowiły nowe infekcje. Pod koniec 2008 roku całkowita liczba zagrożeń wykrytych przez firmę przekroczyła 15 milionów.

Najwięcej trojanów

Większość nowych programów, które pojawiły się w roku ubiegłym to trojany, czyli programy tworzone w celu kradzieży poufnych danych: numerów kont bankowych, haseł itp.

- Użytkownicy komputerów często nie doceniają skali zagrożenia, jakie stanowi złośliwe oprogramowanie - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w Panda Security Polska. - W wielu przypadkach stosują niedostateczne zabezpieczenia lub nie korzystają z nich w ogóle. Tymczasem liczba złośliwych programów cały czas rośnie, a złudne poczucie bezpieczeństwa użytkowników tylko pomaga cyberprzestępcom w infekowaniu komputerów - dodaje Sobianek.

Wszyscy użytkownicy internetu mogą też skorzystać z bezpłatnego skanera antywirusowego dostępnego pod tym adresem .

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>