Kable straszą w twoim domu? Zamień je w zielone pnącza

Plączące się na podłodze kable potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Wszelkie próby ich ukrycia są zazwyczaj skażane na porażkę. Na niezwykle oryginalny pomysł rozwiązania tego problemu wpadła firma Microworks, która zaprojektowała kable, które wyglądają jak łodygi roślin.

Rozwiązanie japońskich projektantów jest proste, a najprostsze rozwiązania są często najlepsze. Autorzy projektu doszli do wniosku, że wszelkie próby ukrywania kabli są z góry skazane na porażkę. Po co je zakrywać? Lepiej sprawić, by były w domu atrakcyjną dekoracją - podaje Dziennik.

Projektanci nadali kablom formę zielonej łodygi, z której wyrastają małe listki. Przypominający bluszcz kabel został zaprojektowany na zlecenie jednego z producentów telefonów komórkowych. Przewidziany jest też zestaw końcówek, dzięki którym przy pomocy roślinnego kabla można podładować różne rodzaje komórek.

To rozwiązanie jednak ma olbrzymi potencjał, zwłaszcza w przypadku takich urządzeń jak kina domowe, gdzie liczba kabli jest zastraszająca. Miejmy nadzieję, ze ten pomysł podchwycą inni producenci.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>