Microsoft ma już 10 000 patentów

Firma Microsoft ogłosiła, że właśnie otrzymała swój dziesięciotysięczny patent. Dotyczy on technologii, która pozwoli na powiązanie różnych przedmiotów z programami, podaje Computerworld.

Serwis Computerworld podał dziś, że firma Microsoft otrzymała swój dziesięciotysięczny patent. Dokument nosi numer 7 479 950. Najciekawsze jest jednak to, czego on dotyczy. Najnowsza licencja Microsoftu zastrzega prawo do technologii, która pozwoli na rozpoznawanie różnych przedmiotów i powiązanie ich ze specyficznymi programami. Dzięki temu po położeniu na specjalnej powierzchni np. długopisu, na monitorze będzie mógł się wyświetlić kalendarz z listą zadań lub edytor tekstu.

Microsoft jest firmą, która w Stanach Zjednoczonych przoduje pod względem liczby otrzymywanych patentów. Tylko w 2003 roku firma dostała 2000 patentów. Nie jest to co prawda liczba tak duża, jak w przypadku lidera na tym polu, jakim jest IBM, który w 2008 roku otrzymał 4186 licencji, ale to i tak niezły wynik. Innowacyjność jednak też kosztuje Microsoft 8 mld dolarów rocznie.