Francuzi najbardziej uzależnieni od Internetu

Francuzi są najbardziej uzależnieni od przeglądania stron internetowych - tak wynika z raportu European Interactive Advertising Association (EIAA) na temat sposobów korzystania z Internetu w poszczególnych państwach.

Jak wynika z badań w całej Europie, Francuzi najczęściej korzystają z internetu. 67% z nich każdego dnia odwiedza swoje ulubione strony i sprawdza pocztę. Poza tym 29% przyznaje, że przeznacza na to więcej niż 16 godzin w tygodniu. Według informacji firmy Nielsen Online, liczba francuskich internautów wzrosła o 15% w okresie od stycznia do listopada 2008 roku - podaje serwis Internet Standard .

Ponadto francuski internauta spędza w Sieci blisko 28% swojego wolnego czasu. Co prawda w 2008 roku najwięcej zakupów w sieci dokonali Niemcy, ale już drugą pozycję zajęli Francuzi (58 proc.).

Na pytanie: "Jak bardzo Internet oddziałuje na twoje życie osobiste", respondenci mieli zaznaczyć odpowiedź na 10-punktowej skali. Najwyższy wynik wśród państw europejskich odnotowała właśnie Francja (6,9).

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>