Kontrowersyjna gra usunięta ze sklepu Amazon

Gra komputerowa, w której gracz wciela się w rolę gwałciciela została wycofana ze sprzedaży w sklepie Amazon.com.

Rapelay, japońską "symulację gwałtu", można było zakupić w jednym z największych sklepów internetowych w Stanach Zjednoczonych do czasu kiedy to Belfast Telegraph opublikował artykuł poruszający temat kontrowersyjnej fabuły gry. Produkcja firmy Illusion, specjalizującej się w grach z gatunku hentai, zaczyna się od brutalnego gwałtu na samotnej matce a nastepnie ataku na jej dwie córki. Gracze mają również możliwość zmiany trybu gry, gdzie mogą zgwałcić każdą kobietę i organizować ataki innymi męskimi postaciami.

Ciąża i aborcja są opisane jako "opcje dodatkowe". Jeśli zgwałcona w grze kobieta zajdzie w ciążę, gracz ma za zadanie zmusić ją do aborcji. W przeciwnym wypadku zginie wepchnięty pod pociąg przez swoją wcześniejszą ofiarę.

Członek brytyjskiej Partii Pracy - Keith Vaz, krytykowany w zeszłym roku za twierdzenia o istnieniu tego typu gier, wyraził oburzenie dopuszczeniem tytułu do sprzedaży i zapowiedział działania w parlamencie dążące do zapobiegania dalszej jego dystrybucji.

Rzecznik spółki Amazon.com Patricia Smith wystosowała oświadczenie, w którym stwierdza, iż gra została wystawiona na sprzedaż przez prywatnego sprzedawcę, a nie bezpośrednio przez sklep. Zapewniła, że wycofano ofertę sprzedaży natychmiast po otrzymaniu sygnału o niestosownych treściach w niej zawartych. Dodała również, iż serwis Amazon liczy sobie miliony prywatnych sprzedawców i wcześniejsze ich prześwietlanie nie jest częścia polityki firmy.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Tu pracy nie brakuje