MWC 2009: S jak Samsung czyli najmniejsze mobilne dyski twarde

Samsung przedstawia nowe zewnętrzne dyski twarde 1,8? i 2,5?. Małe rozmiary, oryginalny wygląd, liczne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania oraz imponująca pojemność do 500 GB to podstawowe cechy dysków Samsung S1 i S2.

Wytrawny styl serii S

Nowa seria zewnętrznych dysków twardych ma stylową obudowę: gładką i błyszczącą z przodu, z tyłu sprawia wrażenie pokrytej elegancką skórą. Pokrowiec, dostępny w zestawie z dyskiem, ochroni urządzenie przed konsekwencjami jego mobilnego użytkowania. Modele S1 i S2 to kolejne produkty firmy Samsung, które pokazują, że nawet produkty kojarzone tylko i wyłącznie z użytkowymi funkcjami, po których nigdy nie oczekiwaliśmy atrakcyjnego, potrafią zachwycać swoim wyglądem.

Kolor elegancji w S1 i S2

Dyski Samsung S1 Mini oraz S2 Portable dostępne są w 4 wersjach kolorystycznych. Klienci mogą wybrać fortepianową czerń, śnieżną biel, czekoladowy brąz lub głęboką czerwień wytrawnego wina.

Kompaktowe rozmiary

Przenośne dyski Samsung z Serii S dostępne są w rozmiarze 2,5" oraz 1,8". Większy dysk S2 Portable, waży 154g i oferuje pojemność 160, 250, 320 lub 500 GB. W porównaniu z innymi dyskami 2,5" Samsung S2 jest mniejszy o 17 proc. Jest też bardziej energooszczędny, zużywa bowiem do 30 proc. mniej energii niż konkurencyjne rozwiązania. Kompaktowy dysk S1 Mini 1,8" oferuje pojemność 120 lub 160 GB przy wadze zaledwie 91g.

Pół terabajta w kieszeni

Zewnętrzne twarde dyski Samsung z serii S pomieszczą nawet do pół terabajta danych! Użytkownik może więc stworzyć własne biuro, bibliotekę multimediów, prywatne kino czy audiotekę i zabrać ją ze sobą, gdzie tylko zechce. Na najnowszych dyskach z serii S zmieści się do 142 tysięcy zdjęć (zakładając do 3,5 MB na zdjęcie) lub do 125 tysięcy utworów muzycznych (w formacie mp3 po 4 min. na utwór) albo do 220 godzin filmów w jakości DVD (2,25 GB na godzinę nagrania)

Szybkość i wygoda w S1 i S2

Zewnętrzne dyski twarde Samsung z serii S oferują praktyczne rozwiązania, które znacząco zwiększają szybkość i wygodę korzystania z urządzenia. Posiadają wbudowany kontroler USB, co pozwala istotnie zmniejszyć wagę dysku, a także zredukować zużycie mocy. Aby korzystać z dysku Samsung S1 lub S2, wystarczy podłączyć go do komputera. Złącze USB Hi-speed pozwala na szybki (do 480Mb/s) i wygodny transfer danych. Dysk jest także zasilany poprzez USB, co wpływa na maksymalizację mobilności urządzenia. Niezwykle praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest także czytelny wskaźnik pojemności. Za jego pomocą łatwo i szybko można skontrolować ilość wolnego miejsca na dysku.

Samsung SecretZone

Dla pewności i bezpieczeństwa użytkowników Samsung wyposażył zewnętrzne dyski z serii S w technologię określaną jako Samsung SecretZone. Jest to wirtualnie wydzielony obszar dysku, na którym użytkownik ma możliwość zaszyfrowania prywatnych informacji i plików, w celu ich zabezpieczenia. Najistotniejsze dane pozostaną sekretem właściciela dzięki Samsung SecretZone. Pewności dodaje także system zabezpieczeń Samsung Auto Backup oraz 3 letnia gwarancja, którą objęte są wszystkie modele zewnętrznych dysków twardych Samsung z serii S.

Oszczędne i przyjazne rozwiązania

Samsung dba również o ekologię. Oprócz wbudowanego kontrolera USB, który redukuje pobór mocy, urządzenie posiada także funkcję trybu "uśpienia". Po 5 minutach bezczynności, dysk automatycznie przechodzi w energooszczędny tryb czuwania.

Czytaj więcej o Mobile World Congress 2009

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>