Netia zostanie przejęta przez Erę?

Polska Telefonia Cyfrowa nie zaprzecza, że szuka okazji do przejęć na polskim rynku w segmencie internetu. Na celowniku może być Netia.

Już od kilku miesięcy wiadomo, że Novator, fundusz należący do islandzkiego biznesmena Thora Bjorgolfssona (skupia 32 proc. kapitału spółki), chce sprzedać pakiet Netii.

PTC, operator sieci Era, może być zainteresowany ich kupnem. Wszystko zależy od wyników Netii - podaje serwis Parkiet .

Czy PTC kupi Netię?

Operator sieci Era, kontrolowany jest przez T-Mobile Deutschland (komórkowe ramię Deutsche Telekom), które jest zainteresowane budowaniem pozycji na rynku dostępu do internetu. A Netia ma właśnie mocną pozycję w tym segmencie.

- Nadal jesteśmy zainteresowani konsolidacją rynku telekomunikacyjnego - powiedział Hamid Akhavan, prezes T-Mobile International. Pytany o zakupy w Polsce mówił: - Nie mogę komentować żadnych konkretnych projektów. Ale jeśli nadarzy się okazja, aby wziąć udział w konsolidacji jakiegokolwiek rynku, na pewno z niej skorzystamy dodał Akhavan.

Również prezes PTC, Klaus Hartmann, ucieka od jasnej odpowiedzi w sprawie Netii.

- Szukamy okazji, ale obecnie nie mamy żadnych konkretnych planów - powiedział. Według niego, PTC nie ma długu i jest przygotowana do zakupów.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>