Nasza-Klasa.mobi: mobilna wersja N-K czy sprytne oszustwo?

Pod adresem Nasza-Klasa.mobi znaleźć można przeznaczoną na telefony komórkowe, okrojoną do podstawowych funkcji witrynę umożliwiającą przeglądanie zdjęć użytkowników polskiego serwisu społecznościowego. I to bez konieczności logowania... Czy to przygotowywany potajemnie mobilny serwis Naszej-Klasy czy też tylko sprytne oszustwo?

Czytaj najnowsze informacje o portalu Nasza Klasa

 

Pod adresem nasza-klasa.mobi znajduje się witryna z logo serwisu społecznościowego Nasza-Klasa, która przedstawia siebie jako "serwis umożliwiający korzystanie z Naszej-Klasy za pomocą telefonu komórkowego".

Przeglądanie zdjęć bez logowania

Korzystając z opcji "szukaj", znaleźć można profile użytkowników serwisu, które opatrzone są ikonkami informującymi o liczbie znajomych. Co ciekawe opcja szukania znajomych i przeglądania ich profili dostępna jest bez wcześniejszego zalogowania się, co w przypadku wersji tradycyjnej serwisu nie jest możliwe - podaje serwis Internet Standard .

Sprytne oszustwo?

Wątpliwości co do oryginalności mobilnego projektu z logo Naszej-Klasy wzbudza brak treści regulaminu. Dziwi również klauzula "copyright" umieszczona w mobi serwisie, która dotyczy podmiotu Nasza-Klasa.MOBI (Nasza-Klasa.MOBI (c) 2009), a nie spółki Nasza-Klasa Sp. z o.o. (w serwisie tradycyjnym jest: Copyright (c) 2006-2009 nasza-klasa.pl) - czytamy w Internet Standard.

Nasza-Klasa z USA

Okazuje się, że domena Nasza-Klasa.MOBI zarejestrowana została (na okres roku) 1 grudnia 2008 roku przez firmę DomainSite.com, działającą w USA i zajmującą się rejestracją domen.

Nasza-Klasa wyjaśnia

- Witryna Nasza-Klasa.mobi nie jest projektem Spółki. Sprawą zajął się już Dział Bezpieczeństwa NK, który w najbliższym czasie udzieli dodatkowych wyjaśnień - poinformowała Joanna Gajewska, rzecznik serwisu Nasza-Klasa.pl.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>