Thunderbird 3: kolejne wydanie beta

Mniej więcej dwa miesiące po opublikowaniu pierwszej wersji beta Thunderbirda 3 programiści Mozilli przygotowali drugie wydanie testowe w około 40 edycjach językowych (m.in. polskiej).

W sekcji Download znajdziemy Thunderbirda 3 beta dla Windows, Mac OS-a X i Linuksa. W dzienniku zmian jest lista 340 poprawek, które zostały wprowadzone do programu od momentu upublicznienia pierwszej wersji beta. Najważniejszą z nich jest archiwum wiadomości, gdzie mogą być przenoszone stare e-maile, a także dziennik zdarzeń (Menedżer aktywności), który pozwala prześledzić przynajmniej najważniejsze operacje, jakie Thunderbird wykonał na serwerze pocztowym.

Już od momentu wydania pierwszej bety Thunderbird 3 pobiera w tle wiadomości z serwerów IMAP i tworzy ich lokalną kopię. Pomimo wielu krytycznych głosów na temat takiego mechanizmu także w drugiej wersji beta pozostał on niezmieniony. W niektórych przypadkach przy instalacji wersji Beta 2 mogą się pojawić pewne problemy; informacje na ten temat znajdziemy w dokumencie Release Notes . Pamiętajmy na przykład, że zmieniło się miejsce zapisu kontenera z hasłami.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl