Dla telefonii mobilnej firma oferuje teraz, obok szyfrowania GSM, także kodowanie rozmów prowadzonych za pośrednictwem protokołu IP. W tym wypadku nie jest jednak stosowany klasyczny VoIP, ponieważ technologia ta jest blokowana przez wielu operatorów komórkowych. Zamiast tego urządzenia przesyłają zdigitalizowane dane rozmowy w zaszyfrowanej formie, używając znanego portu o numerze 80 przypisanego do protokołu HTTP.
Do szyfrowania danych stosowane są działające wymiennie metody AES i Twofish. Do nawiązania połączenia szyfrowanego obydwa wymienione warianty korzystają z symetrycznych kluczy przy użyciu metody Diffiego-Hellmana . Następnie obaj uczestnicy komunikacji potwierdzają swoją tożsamość przez odczytanie trzyliterowego kodu - ma to na celu uniemożliwienie przeprowadzenia ataku typu Man in the Middle. Ponieważ produkt firmy GSMK używa tego samego protokołu na wszystkich platformach, wyposażone w niego urządzenia mogą się komunikować bezpośrednio ze sobą.
Do tej pory korzystano z technologii szyfrowania autorstwa GSMK przeznaczonej dla telefonii analogowej i ISDN (przy użyciu podłączanego do linii telefonicznej modułu), smartfonów HTC z dodatkowo zabezpieczoną wersją Windows Mobile, a także dla telefonii satelitarnej. Producent twierdzi, że jego urządzenia zapewniają możliwość organizowania bezpiecznych telekonferencji również z mobilnymi uczestnikami komunikacji. Około połowa klientów GSMK to instytucje publiczne; reszta to firmy prywatne i organizacje pozarządowe. Kod źródłowy realizujący funkcję szyfrowania rozmów jest do pobrania ze strony producenta. Można tam znaleźć także program do telefonowania dla Windows. Produkty GSMK są prezentowane na targach CeBIT w hali nr 11, na stanowisku C56.