Garmin z serii 13xx ma szeroki ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480×272 pikseli, a dodatkowo jest wyposażony w zestaw samochodowy z Bluetoothem, asystenta tras i trójwymiarowe podglądy skrzyżowań. Nawigator może też używać danych GPS zapisanych w zdjęciach. Wersja 1350t ma odbiornik TMC ( Traffic Message Channel ), a lepiej wyposażony model 1390t Pro dysponuje informatorem o korkach TMCpro. Urządzenia nawigacyjne o szerokim ekranie są stosunkowo lekkie: ich masa to 162 gramy. Lepiej wyposażony wariant ma kosztować 250 euro wraz z mapami Europy. Na temat ceny tańszego modelu nic jeszcze nie wiadomo.
W odróżnieniu od serii 13xxx urządzenia serii 12xx mają zaledwie 3,5-calowy ekran dotykowy. Brakuje tu również zestawu samochodowego z łącznością Bluetooth i funkcji trójwymiarowego podglądu skrzyżowań. Przy masie 113 gramów urządzenia prawie nie czuje się w kieszeni. Garmin ma zamiar wprowadzić do sprzedaży dwa modele z tej serii: jeden z informatorem o korkach TMC, a drugi bez informatora. Poza tym możliwe będzie wyznaczenie różnych poziomów korzystania z zasobów map - na przykład z mapami dla całej Europy albo tylko dla regionu Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Urządzenie w wersji z TMC będzie kosztować około 150 euro.
Oba modele są wyposażone w zapowiadaną już wcześniej funkcję EcoRoute, która ma sprzyjać ekologicznej jeździe. Mapy rozszerzające z nawigacją dla pieszych mają się pojawić jednocześnie z debiutem rynkowym nowych nawigatorów. W pierwszym etapie w sprzedaży będą mapy dla Monachium, Hamburga, Berlina i Frankfurtu, po nich przyjdzie kolej na inne miasta. Koszt jednej mapy jest przewidywany na 10 euro.
W następnej wersji Garmin szykuje propozycję dla rowerzystów. Przygotowywana mapa Niemiec dla rowerzystów będzie zawierać 68 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych i umożliwiać nawigację prowadzącą po wybranych trasach. Nowych map możemy się spodziewać od kwietnia, ale nic nie wiadomo jeszcze o ich cenach.