Polskie filmy dla Polonii dzięki VoD

Możliwość oglądania polskich filmów osobom mieszkającym poza granicami kraju od niedawna oferuje serwis iplex.pl. Internetowa wypożyczalnia działa w systemie VoD (Video on Demand - wideo na żądanie).

Już od roku na stronie iplex.pl działa internetowa wypożyczalnia VoD, w której można oglądać filmy dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia. Dotychczas - z uwagi na wymogi legislacyjne - zagraniczne IP były blokowane. Jednak dzięki współpracy z dystrybutorami Vision, Film Polski, Propaganda i Grube Ryby przebywający za granicą pasjonaci kina będą mogli oglądać twórczość polskich filmowców.

"Od początku istnienia projektu pragnęliśmy udostępnić filmowy kontent widzom zgromadzonym poza granicami naszego kraju. To właśnie w odpowiedzi na wiele próśb płynących z różnych polonijnych ośrodków zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty" - mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o.

Filmy dla użytkowników z zagranicy dostępne są w specjalnie oznaczonych sekcjach - Kino polskie oraz Kroniki PRL. Wśród tytułów znaleźć można zarówno pozycje sprzed lat: "Dzień świra", "Fuks", "U Pana Boga za piecem", "Pan Tadeusz", jak i produkcje najnowsze: "Niezawodny system" czy "Jak żyć?". W ofercie znajduje się również kolekcja wydań Polskich Kronik Filmowych.

Według danych serwisu, aby odtwarzać filmy w iplex.pl, nie jest potrzebne jakiekolwiek dodatkowe oprogramowanie. Z filmowej bazy mogą korzystać użytkownicy posiadający systemy operacyjne Windows oraz Mac OS X .

Więcej na ten temat >>