WD Sharespace o pojemności 8 terabajtów

Firma WD ogłosiła dziś, że oferowany przez nią system pamięci sieciowej WD ShareSpace dostępny jest od teraz w pojemności 8 TB (terabajtów), z transferem przyśpieszonym aż o 30 procent. W połączeniu z prostotą obsługi oraz niewielkimi wymiarami urządzenia, WD ShareSpace jest wyśmienitą propozycją dla niedużych firm i miłośników cyfrowej rozrywki, którzy potrzebują zapisywać, chronić i udostępniać ogromne ilości danych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku małych przedsiębiorstw WD wykorzystał cztery dyski WD Caviar Green o pojemności 2 TB w obudowie WD ShareSpace i stworzył potężną macierz zamkniętą w skromnej obudowie.

WD Sharespace o 30 proc. szybciej

Załączone oprogramowanie WD Anywhere Backup zapewnia automatyczną, ciągłą ochronę dla każdego komputera PC czy MAC podłączonego do sieci lokalnej. Aby przyspieszyć zarówno archiwizację jak i zwykłe zapisywanie plików WD usprawnił operacje odczytu/zapisu na nowym urządzeniu, osiągając aż do 30 proc. zysku w przypadku dużych plików. Dotychczasowi posiadacze WD ShareSpace mogą ściagnąć uaktualnienie firmware , żeby skorzystać z tego udoskonalenia.

Serwer mediów DLNA

WD dołączył do WD Share Space certyfikowany serwer mediów DLNA, dzięki czemu można w łatwy sposób strumieniowo przesyłać muzykę, zdjęcia czy filmy do urządzeń zgodnych z tym standardem, takich jak komputery z Windows Vista, konsole Playstation 3 i Xbox 360. Dostępny także w poprzednich wersjach serwer iTunes Music pozwala każdemu użytkownikowi sieci lokalnej korzystającemu z iTunes cieszyć się muzycznymi zasobami WD ShareSpace.

Cena i dostępność

WD ShareSpace 8 TB będzie dostępny w Polsce od kwietnia. Firma zapewnia 3 lata gwarancji na ten sprzęt. Sugerowana cena to ok. 5500 złotych.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>