Firefox pokonał już IE6, teraz zagraża IE7

Firefox 3 stał się pierwszą alternatywną przeglądarką, która pobiła Internet Explorer 6 na światowym rynku internetowym. Przeglądarka Mozilli zdobyła 24 proc. użytkowników w lutym, podczas gdy IE6 spadła do 22.6 proc., sprawiając że Firefox stał się drugą najpopularniejszą przeglądarką.

Pomimo, że Internet Explorer 7 wciąż prowadzi z wynikiem 40.8 proc., to Firefox zmniejsza dystans do przeglądarki Microsoftu, która od lipca poprzedniego roku stoi w miejscu. Połączone udziały każdej z platform (niezależnie od wersji) również wskazują, że Microsoft w ostatnim czasie tracił udziały w internetowym rynku. Produkt Mozilli wzrósł z 25.5 proc. w lipcu do 28.1 proc. w ostatnim miesiącu, podczas gdy Internet Explorer powoli spadał z 68.4 proc. do 62.1 proc - podaje serwis Electronista

Ściągnij Firefox 3

Ściągnij Internet Explorer 7

Użytkownicy coraz częściej wolą Firefoksa od przeglądarki Microsoftu. Poza tym IE ogranicza się tylko do Windows, podczas gdy Firefox jest również dostępny na systemach Mac i Linux.

Inne alternatywne przeglądarki również zanotowały małe wzrosty. Opera 9 prowadzi wśród mniej popularnych przeglądarek i obecnie posiada ok.1.9 proc udziału w rynku, podczas gdy Safari 3 ma 1.6 proc.

Ściągnij Operę

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>