Nokia 5800 XpressMusic od 17 marca w Erze

Pierwszy smartfon Nokii z dotykowym ekranem, Nokia 5800, pojawi się w ofercie Ery jeszcze w marcu tego roku. Dotychczas, komórka była dostępna jedynie bez umowy na czas określony, za cenę ok. 1500 zł.

Jak informuje Telepolis , dotykowa Nokia 5800 XpressMusic będzie dostępna w salonach Ery od 17 marca 2009. Według portalu, telefon ma w tym samym czasie pojawić się również w Plusie i Orange. Ceny i warunki promocji, w ramach której Era zaoferuje 5800 nie są jeszcze znane.

Po niedawnej, polskiej premierze , wyposażony w ekran dotykowy i najnowszą, piątą edycję Symbiana S60 smartfon był dostępny jedynie w sklepach nie należących do sieci dystrybucji operatorów komórkowych. Ceny wahały się od 1500 do 1700 zł za komórkę bez simlocka i umowy na czas określony.

5800 XpressMusic jest przeznaczona dla miłośników muzyki. W zestawie z telefonem znajdziemy kartę pamięci 8GB i słuchawki z pilotem na kablu. Samo urządzenie ma standardowe gniazdko 3,5 mm, do którego, bez pomocy przejściówek, podłączymy dowolne słuchawki albo zestaw grający (np. głośniki komputerowe).

Smartfon został wyposażony we wszystkie, współczesne interfejsy komunikacyjne - HSDPA, Bluetooth i WiFi. Wbudowany aparat fotograficzny ma matrycę 3,2 mpix, autofokus i lampę doświetlającą. Producent nie zapomniał o odbiorniku GPS i aplikacji do nawigacji (Nokia Maps). Dotykowy ekran ma przekątną 3,2 cala i rozdzielczość 640 x 360 pikseli.

Dowiedz się więcej o Nokii 5800 XpressMusic . Przeczytaj test pierwszej Nokii z dotykowym ekranem .