ING Bank Śląski wprowadza zbliżeniowe karty płatnicze

ING Bank Śląski właśnie wprowadził do oferty kart płatniczych karty debetowe w technologii zbliżeniowej. Wystarczy zbliżyć taką kartę do czytnika przy kasie i gotowe. Bez PIN-ów i podpisów.

- Karta zbliżeniowa to wygodny sposób na małe zakupy. Podczas transakcji klient nie oddaje karty sprzedawcy, cały czas ma ją w ręku. Nie musi wprowadzać kodu PIN czy podpisywać potwierdzenia transakcji. Nie potrzebuje drobnych pieniędzy w portfelu na kupno kawy, mleka czy bułki na śniadanie - powiedział Roman Jędrkowiak z ING Banku Śląskiego.

Transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Nie wymagają też potwierdzenia transakcji kodem PIN czy podpisem. Karta zbliżeniowa ING umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo Maestro Paypass - podaje serwis Media2.pl .

- Wraz z naszymi partnerami sukcesywnie poszerzamy sieć akceptacji kart w technologii PayPass. Już teraz klienci ING będą mogli za drobne zakupy zapłacić swoimi kartami Maestro PayPass w wybranych restauracjach McDonald's, kawiarniach sieci Coffee Heaven, sklepach sieci Żabka, Multikinie i wybranych księgarniach sieci Empik - powiedział Paweł Rychliński, Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Karta zbliżeniowa ING poza nowymi możliwościami posiada również wszystkie obecne funkcje karty debetowej Maestro wydawanej do konta osobistego.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl >>