MySpace wycofuje się z Polski

MySpace, jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, wycofuje się z Polski i zamyka biuro w Warszawie. Polskim serwisem będzie zarządzać z Berlina.

Podobnie stało się w tamtym roku w Holandii, gdzie również został zamknięty tamtejszy oddział i strona jest w tej chwili zarządzana z innego kraju.

Wycofanie się z Polski jest zaskoczeniem. Polski serwis MySpace wystartował zaledwie w październiku ubiegłego roku. Były już plany uruchomienia w Polsce serwisu MySpace Music, przez który miały być sprzedawane pliki muzyczne - informuje Dziennik.

Przyczyny wycofania MySpace

Jakie są przyczyny zamknięcia warszawskiego oddziału? Najwyraźniej szefowie MySpace International uznali, że walka z Naszą-Klasą nie ma sensu. W Polsce MySpace był mało popularny, co utrudniało pozyskiwanie reklam, a sytuację jeszcze pogorszył kryzys gospodarczy.

MySpace ma kłopot z Facebookiem

Ale nie jest to jedyny powód. MySpace ma większe kłopoty. Na świecie przegrywa walkę z Facebookiem, który nie tylko zdominował już rynek europejski , ale także coraz bardziej zagraża MySpace w USA. Według ostatnich badań firmy Nielsen Online, Facebook miesięcznie w skali świata odwiedza 108,3 mln użytkowników, podczas gdy MySpace tylko 81 milionów. Ponadto, podczas gdy zasięg tego pierwszego portalu w 2008 roku zwiększył się aż o 168 proc., to w tym samym czasie MySpace spadł o 3 proc.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl