Microsoft: IE 8 będzie szybszy niż Chrome i Firefox

Microsoft ujawnił zaskakujący dokument, z którego wynika, że IE8 jest o wiele szybszy podczas rzeczywistego używania, niż to wynika z benchmarków. Koncern zapewnia też, że nowa wersja IE pokona szybkością zarówno Google Chrome, jak i Mozilla Firefox.

Ostatnie testy wykazywały, że szybkością Chrome i Firefox pozostawią daleko z tyłu wolniejszy IE 8 .

IE 8 szybszy od Chrome i Firefox?

Redaktorzy z serwisu Ars Technica odkryli właśnie dokument opublikowany przez Microsoft, który twierdzi coś odwrotnego. Według Microsoft, IE8 pokona swoich rywali w wydajności w trakcie realnego używania przez realnych użytkowników. Jeżeli testy Microsoftu są prawdziwe, wtedy IE 8 będzie ładował 12 z 25 największych na świecie stron internetowych szybciej niż Chrome czy Firefox. Chrome w tym teście miał wygrać w dziewięciu witrynach, a Firefox w czterech. Jednak porównanie to nie obejmuje Firefoksa 3.1 Beta, ale wersję 3.05, która nie posiada ulepszonego silnika TraceMonkey - informuje serwis TG Daily.

Ściągnij Internet Explorer 8

IE 8 najszybciej ładuje strony... rywali?

Niespodzianką jest nie tylko to, że IE został liderem w tym teście. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że IE okazał się szybszy w ładowaniu głównych witryn swoich rywali Google i Mozilla , podczas gdy to Firefox najszybciej ładował główną stronę Microsoft .

Czytaj więcej o Internet Explorer 8

Czytaj więcej o Firefox

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

Ściągnij Internet Explorer 8