Google dostarczy klasykę literatury dla Sony Reader

Sony ogłosił współpracę z Google, dzięki której pół miliona starych książek będzie można odczytać w czytniku e-booków Sony Reader. Użytkownicy będą mogli ściągać książki za darmo przez Sony eBook Store.

Przez lata Google skanował książki i konwertował je do wersji cyfrowej w ramach projektu Google Book Search . Na razie Google będzie dostarczać dla Sony książki, których prawa autorskie już wygasły, co oznacza że większość z nich została opublikowana przed 1923 rokiem - podaje serwis Cnet.

Sony twierdzi, że biblioteka będzie zawierać klasykę, która świetnie się czyta. Będą takie pozycje jak "Przebudzenie", "Jankes na dworze króla Artura" oraz "Rozważna i romantyczna". Będą też książki w języku francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i w wielu innych.

Sony Reader będzie miał więcej e-booków niż Kindle

Dzięki umowie, Sony Reader będzie miał bibliotekę liczącą nawet 600 tys. cyfrowych książek (zbiory Kindle, konkurencyjnego e-czytnika firmy Amazon to obecnie ok. 250 tys. pozycji). Niestety nie podano finansowych uzgodnień dotyczących umowy.

Amazon został pozwany do sądu za Kindle

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl