Lenovo prezentuje komórkę X1 - slidera z dotykowym ekranem

Chiński producent komputerów zaprezentował właśnie telefon komórkowy Lenovo X1 - slider z dotykowym ekranem.

Lenovo znane do tej pory przede wszystkim z produkcji komputerów PC (kupili dział IBM-a wytwarzający pecety właśnie), wchodzi na rynek telefonów komórkowych. To nie jedyny w ostatnim czasie producent komputerów, który wykonał krok w kierunku rynku komórek. Takie zamiary zrealizował tajwański Acer, który zaprezentował już 4 modele smartfonów . Szanse na sukces producenci komputerów zwietrzyli po sukcesie iPhone 'a. Droga do rynku komórek nie jest jednak usłana różami. Przekonał się o tym amerykański Dell - projekty jego dwóch smartfonów zostały odrzucone przez operatów komórkowych .

Lenovo X1

Lenovo X1 jest wyposażony w 3.2 calowy dotykowy ekran WQVGA oraz wysuwaną klawiaturę, czyli obudowę typu slider. Komórka obsługuje karty pamięci MicroSD oraz wyposażona jest w GPS. Wymiarami przypomina iPhone'a - 115 mm długości, 12,5 mm grubości i 55 mm szerokości. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono.

Nowy interface dotykowy Lenovo nazywa "Touch Dream". Takie zabiegi chińskiego producenta skłoniły redaktorów Engadget do złośliwego komentarza , że Lenovo X1 czerpie nazewnictwo od Sony Ericssona (posiadają oni w ofercie telefon Xperia X1 ) i HTC (telefony Touch i Dream ), design Samsunga a zrobiony jest tylko przez Lenovo.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl