Internet Explorer 8 na razie się nie przyjął

Miesiąc miodowy dla twórców Internet Explorera 8 możemy uznać za zakończony. Udział w rynku przeglądarek kilka dni po premierze gwałtownie spadł, a konkurencja nie straciła użytkowników.

Internet Explorer 8 zadebiutował na całym świecie 19 marca (zeszły czwartek). W dniu premiery IE8 zdołał pobić granicę 2 proc. udziału w rynku przeglądarek - zgodnie z danymi opublikowanymi przez firmę Net Aplications. Udział ten powoli rósł do końca weekendu, uzyskując 2,59 proc. w niedzielę. Od tego czasu udział cały czas spada - czytamy w PC World.

To złe wieści szczególnie jeśli porównamy te dane z ubiegłoroczną premiera Firefoksa 3. Po trzech dniach od premiery udział nowej wersji przeglądarki Mozilli niemal się podwoił. Większość nowych użytkowników IE8 byli to najprawdopodobniej użytkownicy siódmej wersji przeglądarki Microsoftu. Udział w rynku Internet Explorera 7 spadł od premiery IE8 o 1,54 proc.

Powyższe dane można wytłumaczyć jednak również tym, że przez cały 2008 rok Internet Explorer tracił udziały w rynku - stracił 8 proc. Tymczasem inne przeglądarki cały czas powoli rosły. Ten trend może się nadal utrzymywać i wpływa na dane z ostatniego tygodnia dotyczące IE8.