China Unicom dostarczy do Chin iPhone 3G?

China Unicom nie zrobił do tej pory nic, by zaprzeczyć pogłoskom, że firma planuje być partnerem Apple'a w Chinach i dostarczać iPhone'a na chiński rynek. Zawarcie umowy miedzy tymi firmami sugeruje publikacja zdjęć i specyfikacji iPhone 3G na stronach China Unicom.

Opublikowane zdjęcia i specyfikacje, które zostały zauważone przez serwis IDG, są prawdopodobnie najlepszą oznaką tego, że drugi największy dostawca w Chinach podpisał już umowę na dostarczanie iPhone'a na największy na świecie rynek telefonów mobilnych.

China Unicom dostarczy iPhone'a do Chin?

Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego China Unicom po prostu nie poczeka na nowego iPhone'a. który podobno ma pojawić się gdzieś w połowie tego roku. Doniesienia z chińskich mediów sugerowały, że China Unicom i Apple osiągnęły już przełom w negocjacjach w ostatnim tygodniu, a chiński dostawca planuje uruchomić swoją sieć 3G już w maju - informuje serwis Cnet.

Apple zrezygnował z China Mobile

Apple i China Mobile, największy dostawca w Chinach, prowadzili negocjacje dotyczące wprowadzenia iPhone'a do Chin przez ponad rok, ale nie doszło do porozumienia. Problemem w rozmowach z China Mobile było to, że największy dostawca w Chinach chciał częściowo kontrolować chińską odsłonę sklepu App Store. Poza tym chińska firmsa chciała, by wprowadzony do Chin iPhone działał, jedynie ze standardem sieci 3G używanym tylko i wyłącznie przez China Mobile.

Zobacz iPhone 3G

Czytaj więcej o Apple

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl