Nasza Klasa właśnie pokonała Wirtualną Polskę

Nasza Klasa awansowała w ogólnym rankingu witryn na trzecie miejsce - tak wynika z opublikowanych właśnie danych MegaPanel PBI/Gemius dotyczących wykorzystania polskiego internetu w styczniu. Pokonała tym samym Wirtualną Polskę. Ponadto Nasza Klasa odnotowała większą liczbę odsłon, a użytkownicy w styczniu spędzali więcej czasu na portalu.

W porównaniu do grudnia 2008, serwis zyskał ponad 770 tys. realnych użytkowników. Dzięki temu największy polski serwis społecznościowy już na pocxzątku 2009 roku awansował do pierwszej trójki, wyprzedzając Wirtualną Polskę. Przed Naszą Klasą pozostało już tylko dwóch przeciwników Google (13,7 mln użytkowników) i Onet z liczbą (9,3 mln). Nasza Klasa jest już coraz bliżej liczby użytkowników Onetu. Jeżeli portal społecznościowy utrzyma ten pozytywny trend w następnych miesiącach to już niedługo wyprzedzi również Onet.

Nasza Klasa awansuje na trzecie miejsce

Ranking witryn według zasięgu

Kim są użytkownicy portalu Nasza Klasa ?

Nasza Klasa ma więcej odsłon

Ponadto Nasza Klasa odnotowała ponad miliard odsłon więcej niż w grudniu 2008 roku. Serwis społecznościowy jeszcze bardziej umocnił się na fotelu lidera przed Google (który ma tylko 4,4 miliarda odsłon).

Ranking witryn według miesięcznej liczby odsłon

Dlaczego Nasza Klasa stała się fenomenem internetu?

Użytkownicy przebywają dłużej na Naszej Klasie

Nasza Klasa jest również bezapelacyjnie najlepsza pod względem czasu spędzonego na portalu. W styczniu zanotowała olbrzymi wzrost - średni czas na użytkownika wzrósł o ponad cztery godziny, co przełożyło się na ogólny wynik 172 171 916,57 godzin spędzonych w serwisie. Średnio 18 i 44 minuty przypadły na jednego użytkownika Naszej Klasy.

Ranking witryn według miesięcznego czasu

Zobacz 4 najciekawsze blogi o Nasza Klasa

Nasza Klasa bez site-centric

Warto jednak dodać, że w styczniu Nasza-Klasa.pl nie była już objęta audytem site-centric. To znaczy, że może mieć zawyżone wyniki, gdyż liczba użytkowników N-K jest uogólniana na całą populację internetu na podstawie tylko ok. 17 tys. panelistów badania Megapanel. Tymczasem Wirtualna Polska nadal jest objęta audytem site-centric - podaje serwis Media2.

*Źródło: Megapanel PBI/Gemius - styczeń 2009

Czytaj więcej o Nasza Klasa

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl