Sprzedaż Nintendo Wii przekroczyła 50 mln sztuk

Od daty premiery kilka lat temu Nintendo Wii sprzedało się w 50 mln sztuk. Przed premiera nikt nie spodziewał się tak wspaniałego wyniku - powiedział prezydent Nintendo Satoru Iwata.

Pięćdziesiąt milionów sprzedanych sztuk to dobra okazja do pochwalenia się przez Nintendo swoimi sukcesami podczas odbywających się właśnie Game Developers Conference w San Francisco. Prezes Iwata cieszy się, że Nintendo sprzedało 20 proc. Wii do gospodarstw domowych, które do tej pory nigdy nie miały żadnych konsol w domu. Dzięki temu Nintendo wyprzedziło w sprzedaży konkurentów, takich jak Xbox 360 czy PlayStation 3.

Niedawno firma ogłosiła, że sprzedaż ich przenośnej konsoli Nintendo DS. przekroczyła 100 mln egzemplarzy od premiery. Sony sprzedało tylko 50 mln PlayStation Portable w podobnym okresie. To dobre wieści, ale Nintendo czuje oddech konkurencji na karku. Coraz śmielej na rynku mobilnych gier poczyna sobie Apple z iPhonem i iPodem Touch. Gry na urządzenia Apple'a zdominowały finały Mobile Games Awards.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl