Kryzys u bram - Google zwalnia 200 pracowników

Kryzys ekonomiczny nie oszczędził też Google. Firma z Mountain View likwiduje ok. 200 miejsc pracy w sprzedaży i marketingu.

Pod koniec grudnia 2008 roku w Google zatrudnionych było 20,222 pracowników - podaje serwis Cnet.

- Poinformowaliśmy już "googlarzy", że planujemy zredukować liczbę stanowisk w dziale sprzedaży i marketingu o 200 osób na całym świecie - powiedział Omid Kordestani z Google. - Rozważaliśmy różne opcje, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że musimy zrestrukturyzować naszą organizację, by poprawić efektywność i wydajność.

Ci, którzy stracą pracę, dostaną odprawy i możliwość zatrudnienia w nowych działach firmy z Mountain View.

- Firma Google urosła bardzo szybko w bardzo krótkim okresie czasu. Kiedy firmy tak szybko się rozbudowują, niemal niemożliwe jest, aby zrobić wszystko, jak należy i my z pewnością nie staliśmy się wyjątkiem. W niektórych rejonach stworzyliśmy zespoły, które nie tylko dublowały pracę, ale również komplikowały proces decyzyjny. To sprawiło, że nasz zespół był mniej efektywny niż powinien. W dodatku przeinwestowaliśmy niektóre dziedziny, oczekując w tamtym czasie tendencji wzrostowych - wyjaśnił Kordestani.

Google nie jest odporne na kryzys

Google w ostatnich latach zaskoczył wszystkich swoim błyskawicznym wzrostem w dochodach, rozmiarach i ambicji , ale nie jest odporny echa globalnego kryzys finansowy, dlatego firma z Mountain View próbuje teraz zwiększyć swoje dochody poprzez cięcia.

Zobacz, które projekty Google zamknęło w 2008 roku

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl