Future Park czyli pomorski park przyszłości się rozwija

Pomorski Park Naukowo-Techniczny (PPNT) pod hasłem "Future Park" prezentował innowacyjne rozwiązania i produkty podczas największych na świecie targów technologicznych CeBIT 2009. Co obecnie dzieje się w PPNT?

Latem 2009 roku na podbój kosmosu do USA planuje wyruszyć drużyna Centrum Nauki EXPERYMENT, zwycięzcy tegorocznych ogólnopolskich eliminacji znekBOT. W ramach programu Zastosowania Nauki do Eksploracji Kosmosu (ZNEK) organizatorzy konkursu już od 7 lat koordynują zmagania uczniów szkół średnich, których zwieńczeniem jest udział w ogólnoświatowym, objętym patronatem NASA konkursie Botball.

Wykłady w Gdyni

Kreatywność i rozwój rynków na niektóre technologie, a także zwiększanie konkurencyjności gospodarki za pomocą funduszy europejskich 2007-2013 to tylko niektóre zagadnienia z szerokiego wachlarza tematów wykładów i paneli w ramach Kreatywnej Gdyni - XX dorocznej Konferencji Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce, która realizowana będzie w PPNT w dniach od 14 do 16 maja.

Rozbudowa PPNT

PPNT będzie sześciokrotnie większy. Stanie się tak dzięki środkom przyznanym na rozbudowę w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a także dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 52 milionów zł. W wyniku inwestycji, których zakończenie planowane jest na 2012 rok, powstanie infrastruktura o powierzchni 60 tysięcy m2 obejmująca m.in. Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, Centrum Badań i Rozwoju oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Co można już zrobić w PPNT?

JUŻ OD 2001 ROKU W PPNT można pozyskać najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu i biznesu, zlecić kompleksowe badania z zakresu biotechnologii, zamówić meble ze specjalnym wzornictwem lub ręcznie malowaną porcelanę, odwiedzić z rodziną Centrum Nauki EXPERYMENT, obejrzeć ciekawą wystawę w Galerii PPNT, wziąć udział w szkoleniu, znaleźć atrakcyjną pracę.

Czytaj więcej o najlepszych technologiach z PPNT na targach CeBIT 2009

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl