LG zwiększa produkcję. Będzie więcej tańszych LCD

Mimo, że światową gospodarką zawładnął kryzys to mławski oddział LG będzie zwiększać produkcję i zatrudni dodatkowych pracowników. W tym roku fabryka wyprodukuje o 40 proc więcej telewizorów i monitorów LCD, a także zatrudni dodatkowych 130 pracowników.

Największy europejski odział producenta telewizorów LCD i monitorów - LG - który ma swoją siedzibę w Mławie, przyspiesza, podaje Rzeczpospolita . Do tej pory zakłady zatrudniały blisko 2 000 pracowników. W tym roku firma chce zatrudnić dodatkowo 130 osób, na razie jako pracowników sezonowych.

Łącznie w tym roku spółka wypuści na rynek 6 milionów telewizorów LCD, czyli o 1,7 mln sztuk więcej niż w zeszłym roku. LG chce też zwiększyć przychody z 1,7 mld do 2 mld dol. Przychód ten ma się zwiększyć mimo spadku cen detalicznych o 25 proc. w 2009 roku. Taki wzrost będzie możliwy dzięki stale rosnącej liczbie zamówień. Ponadto usprawniona ma zostać organizacja dostaw części i produktów, a także zmniejszone zostaną zapasy i obcięte koszty.

Zakłady LG Electronics w Mławie zostały uznane w koncernie za najlepsze poza granicami Korei pod względem wydajności i terminowości dostaw Obecnie największą część produkcji zajmują tu telewizory LCD - 44 proc., i monitory LCD - 40 proc. Pozostałe 16 proc. to plazmy.