Internet Explorer najbezpieczniejszy?

Internet Explorer nie uchodzi za najwyższą jakościowo przeglądarkę - dotyczy to głównie kwestii bezpieczeństwa. Jak się jednak okazuje Internet Explorer 8 najlepiej radzi sobie z blokowaniem dostępu do niebezpiecznych stron, które rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie.

Badanie to zostało przeprowadzone na systemie Windows. W teście uwzględniono przeglądarki takie jak Firefox (3.0.7), Safari (3.0), Chrome (1.0.154), Opera (9.64), Internet Explorer w wersjach 7 i 8. Głównym zadaniem NSS Labs było sprawdzenie, jak przeglądarki internetowe radzą sobie z ochroną użytkownika, blokując dostęp do potencjalnie niebezpiecznych stron.

Symulowano najczęściej wykorzystywaną metodę instalacji złośliwego oprogramowania - użytkownik wchodzi na stronę i chce odtworzyć dany element - np. film wideo, okazuje się, że do jego odtworzenia konieczna jest instalacja "Adobe Flash Playera", ale jak nie trudno się domyślić wcale nie jest to wtyczka Flasha.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl

Okazało się, że zastosowany w IE mechanizm SmartScreen Filter najlepiej radzi sobie z niebezpiecznymi stronami. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich nieświadomych użytkowników, którzy zaczynają swoją przygodę z Internetem właśnie od IE.

Czytaj więcej