Windows 7 Starter - nie zmienisz w nim tapety

W internecie pojawiła się następna kompilacja Windows 7 (build 7068). Microsoft dodał w niej kolejne ograniczenie do edycji Windows 7 Starter. Użytkownik nie będzie mógł w niej zmienić tapety na pulpicie....

Windows 7 Starter będzie najbardziej okrojoną wersją nowego systemu Microsoftu.

Ograniczenia Windows 7 Starter?

Jakie ograniczenia będzie miał Windows 7 Starter? Otóż będzie umożliwiał uruchomienie jedynie trzech aplikacji jednocześnie (by otworzyć kolejną aplikację, trzeba będzie zamknąć jedną z już uruchomionych). W systemie nie będzie można włączyć eleganckiego interfejsu Aero. Nie skorzystamy też w nim z wielu programów wbudowanych w bogatsze wersje Windows 7.

W Windows 7 wyłączysz więcej programów niż tylko IE8

Microsoft zablokuje tapetę na pulpicie?

Ale Microsoft wymyślił coś jeszcze lepszego - blokada tapety na pulpicie! Użytkownik nie będzie mógł jej zmienić. W menu kontekstowym pulpitu nie ma też funkcji "Personalizacja", która pozwalała dostać się do menu ustawień pulpitu - informuje serwis PC World.

Windows 7 z twoim własnym ekranem logowania

O jedna blokada za daleko?

Przy tak wielu blokadach Windows 7 Starter coraz bardziej przestaje być ciekawą propozycją. Kto zechce zapłacić za system, w którym nie można nawet zmienić tapety na pulpicie? Czy Microsoft nie posunął się tym razem o jeden krok za daleko?

Czytaj więcej o Windows 7

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl