Microsoft rezygnuje z planów opłat za aktualizacje oprogramowania dla Windows Mobile

Microsoft nie będzie pobierał opłaty 99 dolarów od twórców programów za każdą najdrobniejszą aktualizację ich oprogramowania umieszczonego w sklepie Windows Mobile Marketplace. Plany takich opłat spotkały się z ostra krytyką.

Informowaliśmy tydzień temu, że Microsoft każe sobie słono płacić za publikowanie aplikacji w Windows Mobile Marketplace - 99 dolarów za każdą, nawet najdrobniejszą poprawkę. Tylko pierwsze 7 dni od publikacji programu byłoby wolne od opłat. Teraz Microsoft oficjalnie wycofuje się z tych planów.

Sklepy z oprogramowaniem na każdą liczącą się mobilną platformę wyrastają jak grzyby po deszczu. Maja o wiele bardziej korzystne cenniki opłat dla twórców oprogramowania niż ten Microsoftu. Komentatorzy byli więc zdziwieni cenami Windows Mobile Marketplace i ocenili taką politykę finansową Microsoftu jako strzał w stopę. Microsoft wycofał się więc z pobierania opłat za aktualizację, ale nadal będzie żądał 99 dolarów na rok i po 99 dolarów za każdą nową aplikację, gdy tymczasem Apple liczy sobie tylko jedną roczną opłatę 99 dolarów a Google... Tylko 25 dolarów na rok.

Windows Mobile Marketplace ma zostać uruchomiony w tym roku, wraz z premierą Windows Mobile 6.5.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl