WD wchodzi na rynek dysków SSD

Western Digital, producent dysków twardych, kupił firmę SiliconSystems, która jest dostawcą dysków SSD. Kwota transakcji wyniosła 65 milionów dolarów.

Od 2002 roku, firma SiliconSystems sprzedała miliony produktów pod nazwą SiliconDrives takim branżom jak przemysł, medycyna, wojsko i lotnictwo. Razem stanowiło to ok. 1/3 światowego rynku dysków SSD w 2008 roku.

SiliconSystems posiada nośniki pamięci SSD 2,5" i 1.8" wyposażone w interfejsy: SATA, IDE, PC Card, USB i CF oraz pamięci Compact Flash. Integralność danych, eliminację nieprzewidzianych awarii, ochronę aplikacji i oprogramowania oraz bezpieczeństwo danych w tych systemach zapewniają już zatwierdzone patenty firmy SiliconSystems.

- Jesteśmy zachwyceni, że załoga firmy SiliconSystems dołączyła do WD - powiedział John Coyne, szef WD. - To połączenie przyniesie wymierne finansowe korzyści i zyski, ze względu na wysoką pozycję SiliconSystems na rynku dostawców dysków półprzewodnikowych, którego wartość jest obecnie szacowana na 400 milionów USD. Patenty i techniczne ekspertyzy SiliconSystems znacznie przyspieszą rozwój produkcji dysków półprzewodnikowych (SSD) WD dla różnych sektorów: od notebooków do rynku korporacji.

SiliconSystems będzie funkcjonował teraz jako Dział Dysków Półprzewodnikowych WD.

Samsung: Dyski SSD wkrótce w cenie HDD?

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl