Konkurs na najciekawsze eksperymenty z Google Chrome

Google bardzo wierzy w możliwości swojej przeglądarki Google Chrome. Aby zaprezentować jej możliwości, a w szczególności silnika do przetwarzania kodu JavaScript nazwanego V8 uruchomiono Eksperymenty Google Chrome.

Eksperymenty Google Chrome rzeczywiście zaskakują. Od razu rodzi się pytanie: " I to wszystko zrobili w JavaScripcie? ". Tak, to wszystko działa prosto w przeglądarce, bez instalowania dodatkowych programów i dodatków, dzięki możliwościom JavaScriptu i silnika V8. Jak wykazały mini testy działa to najlepiej oczywiście tylko w Google Chrome .

Odkładając na bok tą tendencyjność, Eksperymenty Google Chrome pokazują jak potężnym narzędziem może być przeglądarka, jeśli nie dziś, to na pewno w przyszłości. Wizje o systemie operacyjnym "Web OS" (łączysz się z tylko z internetem a przeglądarka jest twoim "systemem operacyjnym") stają się coraz bliższe, kiedy widzimy jak coraz więcej można osiągnąć używając samej przeglądarki.

Eksperymenty nie powstały spontanicznie. To wynik konkursu jaki ogłosiło Google. Konkurs nadal trwa dla wszystkich dysponujących odpowiednią wiedzą z zakresu programowania w JavaScripcie.

Ściągnij Google Chrome

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl