Neostrada z telewizją, ale bez ulgi podatkowej

Klienci TP, którzy wybrali z usługę "Neostrada z telewizją" nie mogą skorzystać z "internetowej" ulgi podatkowej. Na fakturach wystawianych użytkownikom, firma nie oddziela internetu od telewizji.

O problemie poinformowała Rzeczpospolita. Faktury, które otrzymują klienci, zawierają tylko jedną pozycję - internet z telewizją. Tymczasem, ulga podatkowa dotyczy jedynie usługi dostępu do internetu. Tym samym, użytkownicy " Neostrady z telewizją " nie mogą zgodnie z prawem odliczyć od dochodu wydatków poniesionych na korzystanie z sieci za pośrednictwem łącz TP.

To nienowy problem. Podobne kłopoty sprawiała usługa multipakiet tp . TP jest jedynym, liczącym się operatorem, który nie rozbija na fakturach pakietów na poszczególne usługi. Według Rzeczpospolitej, taka praktyka TP to część taktyki w sporze firmy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. "Operator znajduje się w konflikcie z urzędem o ceny hurtowych usług internetowych, które wyliczane są obecnie na podstawie cen detalicznych" - piszą Piotr Mazurkiewicz i Łukasz Dec.

Gazeta podaje jednak, że TP planuje w przyszłości zmienić formę wystawianych przez siebie faktur.

 

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl