HTC Snap - nowy smartfon z Windows Mobile

HTC zaprezentował właśnie swoją najnowszą komórkę: HTC Snap. To smartfon działający pod Windows Mobile 6.1 i klawiaturą QWERTY w stylu telefonów BlackBerry.

Nowością w HTC Snap jest specjalny klawisz, przypisany do funkcji nazwanej "Inner Circle" - pozwala ona na zdefiniowanie grupy kontaktów, od których maile będą wyświetlane na górze skrzynki odbiorczej.

Dane techniczne HTC Snap

HTC Snap jest wyposażony w 2.4-calowy ekran o rozdzielczości 320x240 bez funkcji dotykowych, przez co sterowanie telefonem odbywa się poprzez trackball, choć telefon wykorzystuje interface TouchFLO. Snap posiada aparat 2 Mpx z możliwością nagrywania wideo, Wi-Fi, Bluetooth 2.0 i działa w sieci 3G. Wnętrze komórki to procesor Qualcomm 528MHz i 192MB pamięci RAM i bateria 1,500mAh wystarczająca na 8.5 godziny rozmów. Pamięć wewnętrzna pomieści 256MB danych, ale łatwo ją rozszerzyć kartami pamięci micro SDHC.

Dostępność

Na razie nie wiadomo ile telefon będzie kosztował. W Europie pojawi się jeszcze na wiosnę, na innych rynkach w drugiej połowie roku.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl