Sony HD Handycam TG7VE - mała i lekka kamera Full HD

Nowa kamera Sony Handycam HDR-TG7VE jest jeszcze mniejsza i lżejsza od swoich poprzedniczek. Obecnie jest to chyba najmniejsza i najlżejsza kamera Full HD na świecie.

Podobnie jak w poprzednim modelu TG3E, także tutaj mocna tytanowa obudowa jest pokryta specjalną powłoką, która chroni kamerę przed porysowaniem. 16 GB wewnętrznej pamięci wystarcza na zapis do ok. 6 godzin filmu Full HD oraz stereofonicznego dźwięku.

Kamera zapamiętuje miejsca w filmie

Kamera TG7VE zapamiętuje, z jakiego miejsca pochodzą utrwalone na filmie chwile. Jest wyposażona w odbiornik GPS, który rejestruje trasę podróży. Po zakończeniu zdjęć można wyświetlić na ekranie LCD mapę z indeksem miejsc, w których zostały nakręcone poszczególne ujęcia. Podróż można także ponownie prześledzić po powrocie do domu na mapach elektronicznych wyświetlanych na komputerze przez program Picture Motion Browser.

Kamera i aparat w jednym

Obsługa kamery nie sprawia trudności. Ograniczony do minimum zestaw elementów sterujących filmowaniem ułatwia użytkowanie. Aby rejestrować materiał wideo, wystarczy nacisnąć przycisk rozpoczynania a potem kończenia nagrania. Po naciśnięciu kciukiem sąsiedniego przycisku PHOTO, kamera będzie gotowa do wykonywania 4-megapikselowych fotografii. To tak, jakby mieć ze sobą równocześnie kamerę i aparat cyfrowy.

Rozpoznawanie twarzy

W uzyskaniu wyraźnych, właściwie naświetlonych portretów na filmach i fotografiach pomaga funkcja zaawansowanego rozpoznawania twarzy. Jest też funkcja wykrywania uśmiechu.

Prosta obsługa i energooszczędność

Dotykowy ekran LCD jest łatwy w użyciu. Zasilanie włącza się od razu po otwarciu ekranu, a czas uruchamiania z trybu czuwania jest jeszcze krótszy niż poprzednim modelu. Nowa kamera jest również bardziej energooszczędna, a w trybie czuwania niemal nie zużywa energii. Pozwala to na trzymanie gotowego do pracy urządzenia w kieszeni lub w torbie, bez obaw o zbyt szybkie wyczerpanie akumulatora.

Montaż filmów

Po zakończeniu filmowania, funkcja odtwarzania głównych scen automatycznie przygotowuje "minifilmy", nie wymagające od użytkownika wiedzy o montażu. Ponadto urządzenie automatycznie wybierze ujęcia spośród nagranych filmów i zdjęć, po czym zmontuje je w całość, pozwalając na wybór podkładu dźwiękowego i atrakcyjnych przejść między scenami. Ta prosta w użyciu i szybka w działaniu funkcja doskonale nadaje się do prezentacji na domowym telewizorze HD.

Filmy w internecie

Po podłączeniu kamery TG7VE do komputera, łatwy w użyciu program Picture Motion Browser umożliwia zarządzanie filmami i fotografiami. Pozwala też w prosty sposób przesyłać je do popularnych serwisów, takich jak YouTube, Facebook, Flickr i Daily Motion.

Kamera HDR-TG7VE będzie dostępna od maja w cenie ok. 4 tys. zł.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl